Zastosowanie Piany otwarto komorowej – termoizolacja.
Piana otwarto komórkowa posiada mniejszą gęstość niż piana zamknięto komorowa, co sprawia że wymaga mniejszego nakładu materiału – wpływa to znacząco na cenę. Piana otwarto komorowa posiada większą ilość otwartych komórek w porównaniu z pianką zamknięto komorową. Efektem tej właściwości jest bardzo wysoki współczynnik przenikania ciepła.
Piana otwarto komorowa stanowi bezpieczną i nowoczesną alternatywę dla innych produktów używanych w szeroko rozumianym budownictwie. Pianka ta jest bardzo plastyczna i idealnie dopasowuje się do każdego kształtu podłoża, wypełniając przy tym wszystkie szczeliny.
Piana półsztywna idealnie sprawdza się przy izolacjach termicznych:
-
poddaszy – 15% paroprzepuszczalność powoduje, że w prawie wszystkich przypadkach idealnym produktem, który sprawdza się przy izolacji poddaszy jest piana otwarto komorowa. Konstrukcje drewniane po zastosowaniu piany nie są obciążone, i doskonale „oddychają”. Zła wentylacja, brak dyfuzji pary wodnej, zastosowanie styropianu czy pianki zamknięto komorowej może spowodować postanie pleśni.
-
ścian, sufitów wewnętrznych – szczególnie budynków drewnianych.
Warto podkreślić, że do osiągnięcia tego samego efektu izolacji termicznej potrzeba:
-
25 mm poliuretanu,
-
40 mm styropianu,
-
45 mm wełna mineralna,
-
50 mm korek.
Wyżej wymienione dane obrazują wydajność piany otwarto komorowej. Zastosowanie piany półsztywnej zapewni niezwykłą trwałość budynków oraz maksymalną szczelność. Solidność i trwałość produktu wynika z nie zanikania właściwości fizycznych pianki w wyniku utlenienia lub zamoknięcia, a parametry przeciwwilgociowe czterokrotnie przewyższają dane najlepszych folii paroizolacyjnych.