Od 1990 roku zabezpieczenia zbiorników i gazu ziemnego ściśle związane są z zastosowaniem Polimocznika. Stanowi on najlepsze zabezpieczenie przed rdzą, korozją, ścieraniem oraz może przedłużyć żywot starych rurociągów. Ponad to jest również stosowany w zbiornikach magazynowych oraz zbiornikach z odpadami, bezpośrednio na konstrukcję betonową bądź stalową, a obiekt może być powtórnie oddany do eksploatacji niemal natychmiast po zakończeniu nakładania powłok. Zapobiega to generowaniu wysokich kosztów związanych z wyłączeniem obiektu z użytkowania.
W przemyśle związanym z gazem ziemnym czy paliwami Polimocznik wykorzystywany jest do zamykania obszarów związanych z płynami wiertniczymi. Obszary te wykonywane są z geowłókniny i polimoczników – zostają uruchomione w ciągu paru godzin od aplikacji.
Dzięki niezwykłej odporności na substancje, Polimocznik może być także stosowany do różnego rodzaju skażonych podłoży. Powierzchnia ta staje się odporna zarówno na niskie jak i wysokie temperatury. Brak szwów owocuje minimalizacją strat związanych z przeciekiem niebezpiecznych substancji. Ma to bardzo duże znaczenie dla firm dbających o ochronę środowiska.
Zastosowania:
-
ochrona wewnętrzna i zewnętrzna stalowych i betonowych zbiorników przemysłowych
-
tace zbiorników przemysłowych
-
izolacja naziemnych oraz podziemnych zbiorników i rurociągów
-
systemy antypoślizgowe i antykorozyjne podłóg , ścian i dachów
- Polimocznik jako idealny sposób na wzocnienie rurociągów paliwowych.
- Izolacja natryskowa jest niezwykla trwała i odporna na chemikalia.
- Polimocznik znajduje szerg zastosowań w przemyśle paliwowym.
- Izolacje rurociągów.
- Izolacje zbiorników wodnych.
- Izolacja polimocznikowa – zbiorniki na wodę.
- Polimocznik po aplikacji.
- Polimocznik – idealna hydroizolacja.