Zabezpieczenia Ppoż

Instalacja i montaż biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Ochrona konstrukcji stalowych, żelbetonowych i inne.

Akustyka

W ofercie wyciszanie pomieszczeń, tynki akustyczne oraz dźwiękochłonne. Produkty firm Ecophon, Top Akustik i inne.

Polimocznik i piana PUR

Zajmujemy się natryskiem pian PUR otwarto oraz zamknięto komórkowych oraz powłok polimerowych - polimocznik.

Izolacja Stropów

Poznaj korzyści jakie daje profesjonalne docieplenie stropów. Ocieplenia wykonujemy natryskowo jak i metodą klasyczną.

Nowe przepisy związane z termoizolacją budynków.

Print Friendly, PDF & Email

Z dniem 1 stycznia 2014 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej dotyczące zmiany warunków technicznych budynków i ich usytuowania. Dotyczą one głównie działań związanych z oszczędnością energii, w tym izolacyjności cieplnej przegród budowlanych. Dokument ściśle określa grubość izolacji w budynkach, co w znaczący sposób wpływa na planowanie i budżetowanie prac związanych z termoizolacją.

 

 

Jak rozporządzenie wpływa na wymogi związane z ocieplaniem ścian?

 

Od 1 stycznia 2021 roku współczynnik przenikania ciepła będzie musiał obligatoryjnie utrzymywać się na poziomie 0,2 (w porównaniu z rokiem 2014 jest mniejszy o 0,05 U) . Dlatego właściciele nieruchomości, zarządcy spółdzielni podczas planowania termoizolacji w obiektach powinni zwrócić szczególną uwagę na dalekosiężne planowanie i kwalifikowanie się w obowiązkowych współczynnikach na następne lata. Warto podkreślić, że zmiany te korzystnie wpływają na oszczędności energetyczne – inwestycja zwraca się w ciągu 15 lat, a po zakończeniu prac walory estetyczne budynku znacznie wzrosną (prace związane są również z odnowieniem elewacji).

 

 

Jak w świetle nowych przepisów wygląda termoizolacja stopodachów?

 

Nowe Rozporządzenie może wpłynąć bardzo pozytywnie na analizę prac izolacyjnych. Często po kontroli okazuje się, że wcześniejsza izolacja „osiada” – zamiast 15 cm wcześniejszej izolacji pozostaje tylko 10 cm. Warto podkreślić, że wymagana grubość warstwy izolacyjnej dla standardowego stropu wentylowanego według nowego Rozporządzenia wynosi 25 cm (aby utrzymać współczynnik ciepła na poziomie U=0,15).

 

 

Jak Rozporządzenie wpływa na ocieplanie stropów piwnic ?

 

Nowy dokument dotyczący termoizolacji piwnic ustala współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,25 – o 0,20 mniej niż było to wcześniej wymagane. Oznacza to konieczność wykonania warstwy izolacyjnej o grubości 14 cm. Ocieplenie piwnic powiązane jest ze zmniejszeniem kosztów ogrzewania o ok 11%. Obecnie na rynku istnieje kilka metod docieplania piwnic. Jednakże najbardziej innowacyjna i sprawdzona okazuje się metoda natryskowa ( warto podkreślić, że systemy natryskowe jednocześnie spełnią wszystkie wymogi przeciwpożarowe).

 

Firma Iterm w szeregu swoich usług posiada bogatą ofertę systemów ocieplania natryskowego stropów piwnic takich jak:

 

 

Tabela przedstawia porównanie wymogów przenikalności ciepła według nowego Rozporządzenia.

Tabela wymogów przenikalności ciepła według nowych RozporządzeńNasze realizacje