Zabezpieczenia Ppoż

Instalacja i montaż biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Ochrona konstrukcji stalowych, żelbetonowych i inne.

Akustyka

W ofercie wyciszanie pomieszczeń, tynki akustyczne oraz dźwiękochłonne. Produkty firm Ecophon, Top Akustik i inne.

Polimocznik i piana PUR

Zajmujemy się natryskiem pian PUR otwarto oraz zamknięto komórkowych oraz powłok polimerowych - polimocznik.

Izolacja Stropów

Poznaj korzyści jakie daje profesjonalne docieplenie stropów. Ocieplenia wykonujemy natryskowo jak i metodą klasyczną.

Materiały dźwiękochłonne

Mimo, iż do izolacji akustycznej używa się podobnych materiałów, co w przypadku izolacji termicznej, stanowi ona jednakże twardszy orzech do zgryzienia. Dźwięk to zjawisko niezwykle trudne do zdefiniowania i sklasyfikowania. Bardzo często błędnie używamy pojęć dźwiękochłonność i „izolacja akustyczna” zamiennie. Należy bowiem pamiętać, że znaczenia tych wyrazów są zupełnie różne.

Dźwiękochłonność to umiejętność polegająca na rozpraszaniu fal dźwiękowych i ograniczaniu energii dźwiękowej, odbijającej się od konkretnej powierzchni zabudowy. Dobra akustyka natomiast jest bezwzględnie zależna od dobrej dźwiękochłonności. W takim pomieszczeniu nie ma zbędnego pogłosu i nawet ciche rozmowy są w pełni słyszalne i zrozumiałe. Jak zapewne wszystkim wiadomo – im większe i bardziej strzeliste pomieszczenie, tym gorzej zapobiec niechcianemu pogłosowi. Dość skuteczną metodą zaradczą może się tutaj okazać zagospodarowanie wolnych powierzchni ścian. Co do samego sposobu, możemy tutaj wybierać zgodnie z naszymi preferencjami (np. wieszając doniczki z kwiatami, obrazy lub montując regały z książkami).

Myśląc o izolacji akustycznej, powinniśmy mieć z kolei na uwadze przenikanie energii dźwiękowej poprzez powierzchnię zabudowy. Dźwięk „rodzi się” w wyniku mechanicznych drgań dowolnego czynnika sprężystego (najczęściej powietrza). Drgania, o których mowa, rozprzestrzeniają się w danym ośrodku, tworząc fale dźwiękowe. Fala natomiast, napotkawszy konkretną przegrodę/powierzchnię, automatycznie wprawia ją w drgania. Oczywiście, im masywniejsza przegroda budowlana, tym trudniejsze wyzwanie dla fal dźwiękowych. W związku z powyższym chcąc zapewnić konkretnemu lokum jak najlepszą izolację akustyczną, najkorzystniej montować przegrody budowlane o dużej masie.

W zależności od źródła powstawania, mamy dwie różne definicje, które razem składają się na ogólne pojęcie dźwięku. Dźwięk powietrzny czyli odgłosy wywołane rozmowami bądź różnego typu urządzeniami audiofonicznymi oraz dźwięk uderzeniowy (inaczej zwany materiałowym) powstały w wyniku tzw. działań mechanicznych, np. odgłos kroków, bądź przesuwanych przedmiotów.

W izolacji termicznej często spotykamy się ze zjawiskiem  „mostków termicznych”. Są to słabe punkty warstwy izolacyjnej izolacji (przerwy bądź jej braki ). Podobnie sprawa ma się w wypadku izolacji akustycznej. W niektórych miejscach tworzą się przerwy w warstwie izolacyjnej (tzw.mostki akustyczne), które uniemożliwiają przegrodzie budowlanej skuteczne zatrzymywanie dźwięków. Mostki akustyczne najczęściej występują w punktach złączeniowych (np. płyty podłogi pływającej), jak również w drzwiach, przy listwach podłogowych, wspornikach grzejników, czy też między ścianą a wylewką. Oferowane przez nas technologie, w pełni zapobiegną wszelkim niedogodnościom w postaci mostków – zarówno termicznych jak i akustycznych.

Jak podaje obowiązująca w naszym kraju norma, dotycząca akustyki budowlanej (PN-87 / B-02151 / 02), dopuszcza się poszczególne wartości poziomu dźwięku w określonych obiektach:

  • lokale w obiektach mieszkalnych – 30 dB w nocy, 40 dB w dzień
  • pokoje szpitalne i sanatoryjne – 30 dB w nocy, 35 dB w dzień
  • gabinety lekarskie w szpitalach i przychodniach oraz gabinety psychoterapeutyczne – 35 dB w ciągu dnia
  • żłobki, przedszkola – 35 dB w dzień
  • klasy i pracownie szkolne (z wyjątkiem tych technicznych), sale wykładowe i aule – 40 dB w dzień
  • pomieszczenia przeznaczone do pracy umysłowej, która wymaga najwyższej koncentracji i uwagi – 35 dB w dzień
  • kawiarnie i restauracje – 50 dB w dzień

Print Friendly, PDF & Email


Nasze realizacje