Izolacja Stropów

Poznaj korzyści jakie daje profesjonalne docieplenie stropów. Ocieplenia wykonujemy natryskowo jak i metodą klasyczną.

Zabezpieczenia Ppoż

Instalacja i montaż biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Ochrona konstrukcji stalowych, żelbetonowych i inne.

Akustyka

W ofercie wyciszanie pomieszczeń, tynki akustyczne oraz dźwiękochłonne. Produkty firm Ecophon, Top Akustik i inne.

Polimocznik i piana PUR

Zajmujemy się natryskiem pian PUR otwarto oraz zamknięto komórkowych oraz powłok polimerowych - polimocznik.

Dlaczego docieplać ?

Priorytetowym zadaniem prawidłowo zastosowanej izolacji termicznej jest ochranianie danego pomieszczenia przed utratą ciepła. Odpowiednia izolacja termiczna pozwala zaoszczędzić nawet do 40% na ogrzewaniu określonego obiektu. Jest to zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które z powodzeniem przyjmuje się w budownictwie. Poza tym im mniej zużywamy energii na ocieplenie danego kompleksu, tym bardziej jesteśmy przyjaźni dla środowiska, bowiem znacznie zmniejszamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Nacisk ze strony poszczególnych instytucji (w tym dyrektywa Parlamentu Europejskiego nr 2003/54/EC) na ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz większa świadomość społeczności w kwestii wpływu budownictwa na uwalnianie gazów cieplarnianych, dały w konsekwencji efekt masowego oszczędzania energii.

W przekazywaniu ciepła udział biorą trzy podstawowe czynniki: przewodzenie (ściśle uzależnione od właściwości izolacyjnych materiału im są one skuteczniejsze, tym skuteczniejsze staje się przewodzenie), konwekcje (ilość nieruchomego powietrza w pomieszczeniu wpływa na zmniejszenie konwekcji), promieniowanie (transfery chemiczne maleją przy większych ilościach pochłoniętego promieniowania).

Właściwości termiczne danego materiału to funkcja jego gęstości, przewodzenia cieplnego oraz ciepła właściwego. Odpowiednia masa termiczna łatwo pochłania nadmiar ciepła, niezależnie od tego, czy jego źródłem jest światło słoneczne, czy też elementy wewnątrz otoczenia (np. oświetlenie, komputery, ludzie). Masa termiczna działa na zasadzie radiatora. Kiedy w pomieszczeniu robi się chłodno – stopniowo uwalnia nagromadzone wcześniej ciepło do otoczenia.

Najodpowiedniejszymi materiałami termoizolacyjnymi są te o niskim współczynniku przenikania ciepła. Co w konsekwencji determinuje wyższy opór cieplny. Grubość powłoki izolacyjnej, jaką należy w danym pomieszczeniu zastosować, jest ściśle uzależniona od współczynnika przenikania ciepła. Narzucone wymogi unijne jasno precyzują dopuszczalną najwyższą wartość współczynnika. Na skuteczność oporu cieplnego składają się: stopień przewodnictwa cieplnego zastosowanych materiałów izolacyjnych oraz grubość aplikowanej powłoki indywidualna dla poszczególnych konstrukcji, np. ścian, dachu, stropu, fundamentów.

Zatem głównym założeniem produktów termoizolacyjnych jest przede wszystkim zapobieżenie przedostaniu się ciepła na zewnątrz budynku, przez szczeliny bądź dziury powstałe w konstrukcji. Oferowane przez nas systemy dociepleniowe w pełni uniemożliwia takie sytuacje. Profesjonalnie wykonana izolacja termiczna, skutecznie chroni pomieszczenie także przed zawilgoceniem oraz tak trudnym do pozbycia się zagrzybieniem.

Mimo, iż najwięcej ciepła umyka przez ściany zewnętrzne budynku, również i innych powierzchni (takich jak stropy, dach, piwnica) nie można pozostawić bez odpowiedniej termoizolacji. Głównym źródłem dużych ubytków ciepła są chociażby stropy dzielące kondygnację mieszkalną i przestrzeń garażową. Ciągłe otwieranie drzwi do garażu, wpuszcza do otoczenia chłodne powietrze, a to z kolei powoduje znaczne ubytki ciepła. Gruntowna izolacja jest także nieodzowna w przypadku stropów piwnicznych. Piwnice z zasady nie są ogrzewane tak jak lokale mieszkalne. Z tytułu sporych różnic temperatur, możemy odczuwać nieprzyjemny chłód od podłogi. Niedostatecznie bądź nawet w ogóle nieocieplone piwnice są przyczyną utraty nawet do 15% energii cieplnej. Kompleksowa zaprawa termoizolacyjna na stropie piwnicznym stanowi optymalne rozwiązanie tego problemu, a ponadto nie narazi naszego budżetu na dodatkowe wydatki związane z ogrzewaniem. Systemy dociepleniowe oferowane przez Iterm, odkrywają przed klientem proste i w pełni ekonomiczne rozwiązania.Nasze realizacje